HomeAngličtinaČlánky o angličtiněMind the gap, aneb co v učebnicích angličtiny chybí

Mind the gap, aneb co v učebnicích angličtiny chybí

Stále více a více našich školních dětí odjíždí na týdenní výměnné pobyty do Anglie a výlet do Londýna bývá součástí jejich programu. V Londýně se přepravují často metrem, a tak by tito zahraniční návštěvníci měli skutečně dobře znát správnou výslovnost a přesný význam fráze „Mind the gap“, která označuje a upozorňuje na poměrně nepříjemný fenomén londýnského metra, obzvláště jeho nejstarších částí, a tou je na některých místech příliš velká mezera mezi vlakem a nástupištěm. Tato fráze byla zavedena do hlášení londýnského metra v roce 1969.

 

 

Jako člověk zabývající se profesionálně výukou angličtiny si dovoluji upozornit všechny studující angličtiny, rodiče malých studujících angličtiny a také tvůrce učebnic a dalších výukových materiálů na jednu velmi důležitou frázi, která nám v našich učebnicích angličtiny chybí. Dle mého názoru je naprosto nepostradatelnou součástí znalosti místních zvyklostí při pobytu v Londýně. Ano, jedná se o londýnské metro a jeho nejstarší části, které mají v dnešní době vlaky mnohem delší, než tomu bylo v minulosti, a tak se na mnoha místech stává, že vlak nekopíruje těsně nástupiště, které již samo „zatáčí“. POZOR - je tam ‚pěkná díra‘, jak ukazuje ilustrační foto k tomuto článku. Příjemný ženský hlas sice oznamuje „Mind the gap“, ale často je to tak pozdě, že jste již ve fázi výstupu a v přímém ohrožení do díry zapadnout.

Na výlet do Londýna se všechny děti velmi těší, a tak trochu opatrnosti je určitě namístě. I já osobně se nyní při vystupování z vlaku metra v Londýně dívám, kam došlapuji, ať již slyším MIND THE GAP, nebo ne. Nechci totiž riskovat nepříjemné zranění.

 

 

Komentáře  

 
#1 Lupita 2016-04-16 05:27
Mobile users are complaining that such video ads would eliminate their mobile Internet data.
An informative, compelling and breathtaking website or landing page is essential to retain your leads within the page for a specified duration with the idea to purchase from you or offer you their contact details.

Once they may be someone you are able to keep these
things turn into fan of one's page.

Here is my homepage facebook advertising analysis advertisements: https://www.youtube.com/results?search_query=facebook+advertising
 
 
#2 Grazyna 2017-07-28 13:07
Right here is the perfect site for anyone who hopes to understand this topic.
You know so much its almost tough to argue with you (not
that I personally will need to…HaHa). You certainly put a new spin on a topic that's been written about for
ages. Excellent stuff, just wonderful! http://theelderscrolls5skyrimevolution225.ru

Also visit my site: constant: http://theelderscrolls5skyrimevolution225.ru/
 
 
#3 Kourtney 2017-10-05 07:30
You can, should you decide you want to take to pay.

Also visit my blog :: oblečení
levně: https://www.npmjs.com/package/znackovelevneobleceni
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Go to top