Education on line > Články pro pedagogy > Ach, ta nepravidelná slovesa …
Anglická nepravidelná slovesa

Vážení přátelé angličtiny,

pozitivně vnímáme zvýšený zájem o naše výukové produkty zaměřené na pomoc při zvládání úskalí anglického jazyka. Jedním z nejžádanějších jsou bezesporu anglická nepravidelná slovesa. V našem e-shopu nabízíme základní soubor 63 nepravidelných sloves. Jaký je ideální postup, pokud se chcete vy sami nebo vaše děti učit efektivně?  

Krok č. 1
Pokud si nejste jisti tvary nepravidelných sloves (infinitiv, minulý čas a minulé příčestí) a jejich pravopisem, pak je vhodné nejprve si osvojit písemnou podobu nepravidelných sloves pomocí testovacího programu DRILL. Pokud s ním ještě nepracujete, pak máte možnost si jej zakoupit v našem e-shopu, a to ve variantě přímé stažení nebo zaslání na flash disku. Program vám bude dobře sloužit celoživotně, neboť databázemi všeobecné i odborné angličtiny ve formátu pro DRILL stále obohacujeme naši nabídku, popř. si databáze můžete díky flexibilitě programu DRILL vytvářet i sami.

Krok č. 2
Databázi základního souboru 63 nepravidelných sloves ve formátu pro testovací program DRILL zakoupíte v ceně pouhých Kč 50,– zde a stáhnete si ji do svého počítače. Ideální je vytvořit si ve vašem počítači složku s názvem Drill – Data, uvnitř další složku s názvem Irregular verbs a zde si soubor s nepravidelnými slovesy uložit.

Krok č. 3
Program má automatické vyhodnocení úspěšnosti, a tak pokud již zvládáte v písemné podobě úspěšnost více než 90 % (nebo raději 100 % 🙂 ), pak již můžete pokračovat směrem k ústnímu procvičování pomocí identického souboru, ale tentokrát ve formátu MP3 pro váš mobil či jiný MP3 přehrávač. Databázi nepravidelných sloves ve formátu MP3 naleznete též v našem e-shopu (slovesa jsou namluvena anglickým rodilým mluvčím).  Tak se budete moci učit kdykoliv a kdekoliv. Nepravidelná slovesa máte stále s sebou!

A jak správně metodicky postupovat?

Zde je návod krok za krokem:

Metodický postup při učení:
1. slovíčko uslyšíte česky – např. „psát“;
2. v následující časové prodlevě vyslovíte anglický termín – “write“;
3. následuje hlas učitele v angličtině – “write“;
4. v následující časové prodlevě po učiteli ještě jednou NAHLAS zopakujete tento výraz
s případnou korekcí své vlastní výslovnosti;
5. následuje další výraz…..a postup se opakuje

 

Přejete si vědět, jak to funguje? Stáhněte si demoverzi.

Máte ještě otázku? Přehrajte si krátké video, jak udělat „školu hrou“ i u vás doma.

Napište nám vaše zkušenosti s učením pomocí technologií na nepravidelnaslovesa@educationonline.cz . Podělte se o svůj příběh s ostatními na našem profilu na Facebooku

Jsme přece národ Komenského, a tak je pro nás škola hrou :-).

 

S pozdravem „Učíme se moderně“

team spolupracovníků Education online

 

Pokud se vám náš článek líbil, přečtěte si i další témata na našem blogu.
Můžete také dát like na našem facebookovém profilu a pravidelně nás sledovat – tak vám nikdy nic důležitého neunikne

Dočetli jste článek a pomohl Vám?   

Dejte nám LIKE na našem profilu na Facebooku.  
Děkujeme. 🙂

 

Leave a Reply